Показать сообщение отдельно
Старый 05.02.2013, 10:17   #15
UncleSen
Подполковник

Сказал cпасибо: 1,519
Поблагодарили 1,311 раз в 915 сообщениях
Цитата:
Сообщение от marchik Посмотреть сообщение
... Я не могу отрицать и моей собственной вины в том, что происходит. Пусть ее пропорция — один к семидесяти миллионам, доля хоть и маленькая, но она есть...
Врет. Иначе недостача фошистов получается по сравнению с оф. данными.

Далее.
Наши современные капиталистические друзья о WW2:

- US joined the war in Europe after she saw the USSR winning the war. and US afraid that the whole Europe be communist and not a liberal stupid democratic pig. congratulation.
besides, the war started in 1939, at 1942 - German invaded USSR, in 1944 - US joined, 1945 - Berlin was surrendered. US masturbated all the war and at the end come to shoot and bomb what she can.

- If the US didn't help in the war, Hitler would freely sent most of his armies to the soviets and swiftly crushed them. The Brit's were done they were out of the war until the US joined in and supported them, as were the Soviets. The US supported every allied power with tanks, munitions and weapons. If the US did not join when it did the axis powers would be in control of all of Europe, Africa and Asia then they would swiftly invade and destroy the US and we would all be speaking German today.

И прочее тут в комментах к видео, забавненько:

Последний раз редактировалось UncleSen; 05.02.2013 в 10:46.
UncleSen вне форума   Ответить с цитированием